Barcelona tvrdě zvítězila nad Alavesem, přestože jí chyběl jeden muž k červené kartě

Barcelona překonala pomalý začátek a vyloučení v poslední minutě a porazila Alaves 3:1. Barcelona díky této výhře prodloužila svou neporazitelnost v lize na šest zápasů a zbavila se tlaku na manažera Xaviho Hernandeze, který nedávno oznámil svůj záměr na konci sezony klub opustit.

Alaves vypadal na začátku zápasu hrozivěji, když si vytvořil šance prostřednictvím Samuela Omorodiona a Johna Guridiho. Barcelona však šla do vedení díky skvělému individuálnímu výkonu Roberta Lewandowského v FC Barcelona Dres 2024. Polský útočník dostal přihrávku od Ilkaye Gundogana a šikovně umístil míč nad hlavu brankáře Antonia Sivera.

Poté, co Barca přečkala krátkou bouři v Alavésu, zdvojnásobila své vedení na začátku druhého poločasu. Pedriho přesná přihrávka našla na zadní tyči nekrytého Gondozziho a německý záložník s klidem vystřelil nad. Alaves rychle odpověděl Omorodionovou hlavičkou, ale jejich radost neměla dlouhého trvání. Po šikovné týmové akci vstřelil Vitor Roque třetí gól Barcelony.

Pouhých 13 minut poté, co přišel na hřiště jako střídající hráč, se zápas zdramatizoval, když byl Roque v Fotbalové Dresy vyloučen za druhou žlutou kartu. Přestože byla Barcelona na hřišti v roli outsidera, ubránila se a vyhrála.

Klíčové momenty

Barcelona porazila Alaves 3:1 v posledních 20 minutách s deseti muži.
Za Barcelonu skórovali Lewandowski, Gundogan a Roque.
Za Alaves vyrovnává Omorodion.
Roque byl vyloučen za druhou žlutou kartu.

Analýza.

Barcelona začala pomalu, ale pak se dostala do hry a skórováním ukázala svou útočnou zdatnost.
Alaves hrozil z protiútoků a dělal Barceloně velké problémy, zejména v prvním poločase.

Vyloučení Roqueho představovalo pro Barcelonu větší problém, ale dobře se bránila a prokázala odolnost.

Vítězství udrželo Barcelonu v první čtyřce a posílilo morálku po oznámení Xaviho odchodu do důchodu.
Výhled do budoucna: Barcelona se bude snažit pokračovat v dobré formě i v nadcházejících zápasech proti Valencii a Athleticu Bilbao.